Geri
İleri
Başakşehir'in rakibinde polis soruşturması şoku

Başakşehir'in rakibinde polis soruşturması şoku

29.02.2020
UEFA Avrupa Ligi'ndeki temsilcimiz Medipol Başakşehir'in son 16 turundaki rakibi Copenhagen'in golcüsü Michael Santos'un Celtic maçında polise saldırmaktan hakkında soruşturma açıldı.Celtic karşısında Pep Biel'in gol sevinci sırasında bir İskoç polisini iterek düşmesine neden olan Michael Santos hakkında soruşturma açıldığı belirtildi. İskoç polis şefliğinden yapılan açıklamada 27 Şubat'ta gerçekleşen olayla ilgili 28 Şubat'ta soruşturma açıldığı ve konuyla ilgilenen savcının Santos ile ilgili rapor hazırlanmasını istediği belirtildi.
Kopenhag kulübünden yapılan açıklamada ise Santos'un Biel'in sevinç gösterisine İskoç taraftarların tepki göstermesine engel olmak amacıyla polis memuruna müdehalede bulunduğu bilgisi paylaşıldı. Olay anında yere düşen İskoç polisinin Santos'tan davacı olup olmamasının soruşturmanın seyrini değiştireceği ve Kopenhag kulübünün konuyla ilgili her türlü işbirliğine açık olunduğu belirtildi.

Bahsi geçen maçta Kopenhag, 1-1'in rövanşında Celtic'i deplasmanda 3-1 mağlup etmiş ve son 16 turunda temsilcimiz Başakşehir ile eşleşmişti.Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok