Geri
İleri
Fabiano: 'Galatasaray derbileri çok gergindi'

Fabiano: "Galatasaray derbileri çok gergindi"

31.07.2020
2004-2005 sezonunda Fenerbahçe forması giyen Fabiano, Türkiye'ye geliş süreci ve Süper Lig'deki deneyimleri üzerine konuştu.Fabiano, Fenerbahçe'deki proje ve Türkiye'de derbi maçlara dair o dönem yaşadıklarını anlattı. 

"TAKIMDA KALACAĞIMI DÜŞÜNDÜM"

Fenerbahçe'den teklif alması hakkında konuşan Fabiano; "Teklif aldığımda 'Türkiye'de ne yapacağım?' diye düşündüm. Ben geldiğimde Fabio Luciano, Marcos Aurelio, Marcio Nobre takımdalardı. Fenerbahçe'nin projesini gördüm ve bana 'Alex'i aldık' dediklerinde takımda kalacağımı düşündüm." dedi.

"ALEX BİR FENERBAHÇE İDOLÜ"

Alex De Souza için konuşan Fabiano; "Brezilya'ya döndüm ve hem Alex'le oynayacağımı ve Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımı düşündüm. Alex, Fenerbahçe için bir idol. Stadyum'un yakınında heykeli bile dikildi. Türkiye'ye gidin ve onun bir arkadaşı olduğunu söyleyin, hiçbir mekanda para ödemezsiniz.." dedi.

"DERBİLER BREZİLYA'DAN FARKLIYDI"

Fenerbahçe ve Galatasaray rekabeti üzerine konuşan Fabiano; "Türkiye'deki futbol kültürü Brezilya ile neredeyse aynıyız. Derbiyi oynamak bir rüyaydı ve çılgın bir atmosferde oynama fırsatı buldum. Fenerbahçe ve Galatasaray derbileri kesinlikle Brezilya'dakilerden farklıydı. Bu maç çok gergin geçiyordu." dedi.

41 yaşındaki emekli sol bek oyuncusu, Süper Lig'de 2004-2005 sezonunda 14 maça çıktı ve bu maçlarda takımına 1 asistlik katkı sağladı.

 Haber; Sporx.com dış haberler
 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok