Comolli'den ayrılık sonrası ilk açıklama!

17

COMOLLI'DEN AYRILIK SÖZLERİ

Fenerbahçe'de istifa eden sportif direktör Damien Comolli, Twitter hesabından ayrılık sonrasında ilk açıklamalarını yaptı.

İŞTE COMOLLI'NİN AÇIKLAMALARI...

"Daha önce de birçok kez ayrılmak istediğimi başkana ilettim ancak olmadı. Bu süre zarfında görevime tamamen konsantre olmuş şekilde çalıştım ve büyük finansal kısıtlamalarımıza rağmen rekabetçi bir takım oluşturmaya çalıştım. Aynı zamanda tamamen yeni bir yönetim anlayışına ve finansal modele ihtiyacı olan Fenerbahçe ve Türk futbolunun içinde bulunduğu durumu değiştirmek için uzun vadeli projeler üzerinde de çalıştım. Takıma ve bana yöneltilen adil olmayan eleştirilere rağmen, ki yakın zamanda doğru olmadıkları kanıtlanacak, Fenerbahçe taraftarları tarafından gösterilen inanılmaz tutkuya hayran kaldım. Başkana 25 Şubat'ta değil, bugün istifamı kabul ettiği için teşekkür ederim. Takım için en iyisini diliyorum."

16

FALETTE KRİZİ İPLERİ KOPARTTI

Geçtiğimiz sezon tarihinin en kötü sezonunu geçiren Fenerbahçe'de sportif direktör Comolli'nin bizzat yaptığı transferler büyük tartışma yaratmıştı. Geçen sezon Comolli'nin transfer hatalarından ders alan Fenerbahçe Yönetimi, bu sezon transferi sadece Comolli'ye bırakmadı ve yönetim direkt devreye girerek hamleler yapıldı. Son olarak Falette transferinde yaşanan "transfer krizi" Comolli'yi istifaya sürükledi.
15

İŞTE KONUŞULAN TRANSFERLERİ

Fenerbahçe'ye geldiği ilk günden bu yana 11 transferde direkt olarak etkili olan Comolli, sarı-lacivertli kulüpte de bir anlamda büyük bir ekonomik enkaz bıraktı. Fenerbahçe, 12 Haziran 2018’de göreve gelen Damien Comolli döneminde toplam 30 transfer yaptı. Bu 30 transferin 9’u şu anda Fenerbahçe forması giymiyor.İşte Comolli transferleri...
Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok