Fedor Kudryashov'dan Galatasaray maçı ve Türkiye itirafı!

23
KUDRYASHOV'DAN ÇOK ÖZEL AÇIKLAMALAR
Geçen sezonun 2. yarısında Başakşehir forması giyen ve sezonun sona ermesinin ardından takımdan ayrılan Fedor Kudryashov, sezonu değerlendirdi ve şampiyonluğu Galatasaray'a kaybetmeleri ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
22
TÜRKİYE VE RUSYA ARASINDAKİ FARK
Rusya'da yaşa Türkiye'ye göre daha önem veriyorlar. Türkiye'de öncelikle kalitene, sonrasında da pasaportuna bakıyorlar. Bazı oyuncular daha uzun oynar, özellikle İtalya'da daha yaşlı oyuncuların iyi performans verdiğini görüyoruz. Örneğin Quagliarella, Serie A'nın en iyi golcüsü oldu. Rusya'dan bir takımla görüştüm, umarım kısa süre içinde problemler aşılır. Acele etmek istemiyorum. Fiziksel olarak iyi durumdayım ve birkaç yıl daha takıma bir şeyler verebilirim.
21
"SERBEST KALMA İSTEĞİM KABUL EDİLMEDİ"
6 ay sonunda sözleşmem bittiğinde otomatik olarak uzama seçeneği vardı. 10 maç oynasaydım, madde devreye gidecekti ancak 8 maçta oynadım. Sezon sonunda yönetim ile görüştük ve bazı şartlar önerildi. Ben oynamak istiyordum ve süre istedim. Benim pozisyonumda Clichy oynuyordu ve çok iyi bir oyuncu. Onunla rekabet etmemin zor olduğunu biliyordum. Oynamayacağımı ve Rus Milli Takımı'ndaki yerimi kaybedeeğim için EURO2020'de oynama şansım da zora girecekti. Kimse oynama süresini garanti edemeyeceğini söyledi. Eğer oynamazsam, serbest kalmak istediğimi söyledim ancak yönetim bunu kabul etmedi. Finansal açıdan anlaşma sağlamıştık.
20
TÜRKİYE'DE, RUSYA'DAN HIZLI FUTBOL OYNANIYOR
Rus Ligi daha defansif ve daha çok taktik açısından önde. Türkiye'de defans oynayan takımlar var ancak hücumda akışkanlar. Futbol açısından daha göze hoş gelen, bizden hızlı bir oyun oynanıyor. Futbol açısından zevk aldım. Yeni statlar var, taraftarlar iyi. Herhalde bizim stadımız dışında her stat doluydu. Bizim diğerlerine göre yeni bir takımımız vardı ve diğer İstanbul takımlarıyla yarışta şu ana kadar başarılı olunamadı. Rusya'da taktiksel açıdan daha iyi hocalar var ve oyuncular da daha iyi idman yapıyor.
19
CUMHURBAŞKANI SOYUNMA ODASINA İNMİYOR
Başakşehir büyük yıldızların peşine düştü ve bunun nedeni de Avrupa'da da popülaritesini arttırmak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın soyunma odasına indiği iddiası ise doğru değil. Kulübün 8 hissedarı var ve biz sadece biriyle iletişimdeyiz. Gerisi sadece maça geliyor ancak soyunma odasına inen kimse yok. Cumhurbaşkanı da takımın sahibi değil.
18
"GALATASARAY'DA CİDDİ PROBLEMLER YAŞANIYORDU"
Türkiye'deki büyük kulüplerin finansal açıdan problemi var ancak bizim kulübümüzde her şey normal ilerliyordu. Şampiyon olan Galatasaray'da bile maaşlarda çok ciddi gecikmeler yaşanıyordu.
17
CLİCHY'DEN BİR ŞEYLER ÖĞRENMEYE ÇALIŞTIM
Benim sol kanatta oynadığım oyuncular arasında en iyisi Clichy'ydi. İngiltere'de, en iyi ligde oynamış ve tecrübeli, şampiyon olmuş bir oyuncu. Gücüne de güveniyor ve o sahada olduğunda fark yaratıyor. Orada geçirdiğim 4 ay boyunca ondan bir şeyler öğrenmeye çalıştım. Avrupa'da başka bir takımda oynamadığına şaşırıyorum ancak bizim bilmediğimiz nedenler vardır.
16
"RUSÇA ÇEVİRMEN İSTEMEDİM"
Başakşehir uluslararası bir takım, Türkçe - İngilizce çeviri yapan bir çevirmen var ve çeviri yapmak için kulaklıklarımız da vardı. Rusça çevirmen önerdiler ancak istemedim, İngilizce'yi iyi anlıyorum. Ayrıca dilimi daha da geliştirme şansı yakaladım. Epureanı da gerektiğinde bana yardım etti.
15
ROBINHO GİBİSİNİ GÖRMEDİM
Robinho top konrtolü ve rakiplerini ekarte etmesi ile her zaman beni şaşırttı. Eskisi kadar genç olmasa, aynı hızını koruyamasa da ona karşı oynamak çok zor. Teknik olarak onun kadar donanımlı bir oyuncu görmedim.
14
TÜRKİYE VE ETKİLERİ...
İstanbul'da uzun süre kalmayı planlıyordum. Rus okullları da var, bir problem yaşamazdım. Şehir çok güzel. Müslüman bir şehir değil de, tam tersine Avrupalı bir şehir gibi. Adaptasyon açısından bir problem yaşanmaz. Kahvaltılar beni çok etkiledi. Büyük tabaklr, peynirler, bal, kaymak. Bu kahvaltılar çok hoşuma gitti ancak her gün bunu yapamazdık.
13
GALATASARAY VE ŞAMPİYONLUK MAÇI...
Makine gibi bir takımımız vardı ve Beşiktaş ile oynadığımız maçın devre arasında, 1-0 önde iken, makine durdu ve sezon sonuna kadar da çalışmadı. Ne oldu, bilmiyorum. Epureanu ile bunu uzun süre tartıştık ancak kesin bir sonuca varamadık. Herhalde küçük hatalar yaptık, sadece takım olarak da değil, teknik ekibin de hataları oldu. Elinden gelen her şeyi yapan tek kişi başkandı. Her şeyi doğru yaptı. Geri kalan herkes hatalar yaptı.
12
"G.SARAY'A ÖZEL YARDIM VARDI! AÇIKLAMAYACAĞIM"
Ne olduğunu açıklayamam. Maçlarda işlemedi sistem, uçuşa geçemedim. Karşımızda da Galatasaray vardı ve basının yardımı, hakemlerin pompalaması ile ve herhalde daha iyi yapılanma ile hazandılar. Birçok faktör vardı daha açıklayamayacağım. Eğer bunu bilseydik, anahtarı bulup, avantajı kullanır ve şampiyon olurduk.
11
"GALATASARAY'IN HAKEM ÜZERİNDE ETKİSİ VAR!"
Galatasaray'ın Türkiye'de basın ve hakemler üzerinde ciddi bir etkisi var. Galatasaray'ın teknik direktörü Fatih Terim ve Başakşehir'in stadının adı da Fatih Terim. Bu adam hakem yönetimi ile ilgili basına çok fazla demeç verdi ve Başakşehir'in yardım aldığını söyledi. Gerçekte ülke yönetiminin politik anlamda bir yardımı yoktu. Terim güçlü bir adam. Sahada da sürekli hakemlere itiraz ediyor. Galatasaray ile oynadığımız maçta da bunu gördüm. Bu davranışları yüzünden çok çirkin gözüküyor. Kimse Terim'e itiraz etmeye de cesaret edemiyor.
10
"EVİMİZDE DEPLASMAN YAŞATTILAR"
Türkiye'de deplasman taraftarlarına bir kota var ancak bizim evimizde oynadığımız maçlarda da rakibin taraftarı daha fazla oldu. İnsanlar bizim stadımızda da deplasmanı yaşattı.
9
GALATASARAY'I KİMSE KONUŞMADI AMA...
Galatasaray maçında kimse konuşmadı ancak herkes baskıyı hissediyordu. Tüm maç boyunca baş ağrısı çektim. Ben Beşiktaş'ın stadının Avrupa'nın en gürültülü stadı olduğunu düşünürdüm ancak Galatasaray'ın stadı karşılaştırma kabul etmez. 1-2 yıl önce RB Leipzig Beşiktaş'ın stadına gelmiş ve Timo Werner, 35. dakikada gürültü nedeniyle maçtan ayrılmak zorunda kalmıştı, oradan hatırlıyordum.
8
İLK YARI İYİ OYNADIK, 2. YARI....
İlk yarıda 1-0 öndeydik, iyi de oynadık. 2. yarının ilk 15-20 dakikasının önemli olacğaını herkes biliyordu, sonrası kolay olacaktı. 2. yarının başında Feghouli güzel bir gol attı ve bizim artık yapacak bir şeyimiz kalmadı.
Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok