Galatasaray için çarpıcı açıklamalar!

9

TRANSFER VE KRİTİK KONULAR!

Galatasaray'ın başta transfer olmak üzere gündemindeki tüm konuları Sabah Gazetesi spor yazarlarından Levent Tüzemen değerlendirdi. İşte Levent Tüzemen 4 soruya verdiği çarpıcı yanıtlar...
8

"KENDİ KAPILARINI SÜPÜRMEYEN..."

G.Saray'da yönetim ve teknik heyet arasında sorun olduğu iddia ediliyor. Başkan Mustafa Cengiz'le teknik direktör Fatih Terim'in ilişkisini sağlıklı buluyor musunuz?

-Başkan Mustafa Cengiz ile Fatih Terim'in ortak yönleri eleştiriyi sevmemeleridir. İkisinin dilinin kemiği yoktur. Zaten bu ikili "Bülbülün çektiği dilindendir" gibi bir yapıya sahip olmanın faturasını ödüyorlar. Başkan Cengiz 150 gün, Terim de 10 maç ceza aldı. İngiltere'yi örnek gösterip yıllardır, "Başkan işini, hoca işini yapar. Kimse kimseye karışmaz" diyenler, şimdi Cengiz ile Terim arasında sorun varmış gibi davranıyorlar. Kendi kapılarının önünü süpürmeyenler, başkalarının kapılarını dikizliyorlar. Cengiz ile Terim'in ortak bir diğer yönleri de aidiyet duygusu içinde Galatasaraylı olmalarıdır. Diğer hocaların çalıştığı kulüplerle sadece iş ilişkileri vardır.

7

"TWIITER'A GÖRE HAREKET ETMEYİN"

Galatasaray Kulübü'nün basına yönelik bazı aksiyonları oldu… Kulübün medya iletişimi konusundaki yaklaşımını nasıl buluyorsunuz?

-Başkan Mustafa Cengiz'i uzun yıllardır tanırım. Bileğini kessen kanı sarı-kırmızı akar. Kongrelerde de ateşli konuşmalar yaptığını bilirim. Ancak karakter olarak eleştirilmekten hiç hoşlanmıyor. Galatasaray başkanlığı sadece güneşli günlerde yapılamaz. Galatasaray başkanlığı zorlu günlerde hatta ağır eleştirilerin olabileceği ortamda da güçlü bir davranış sergilemeyi gerektirir. Yasaklar devrini artık geride bıraktık. Galatasaray yönetiminin işi sosyal medyayı takip etmek ve sosyal medyaya göre hareket etmek değildir. Cadı avı gibi hareket etmek çok yanlıştır.

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok