Gürcan Bilgiç: "Mesut Özil Trabzon'da ilk 11'de başlamalı"

12
GÜRCAN BİLGİÇ'TEN DERBİ ANALİZİ

17 Ekim Pazar günü 19 puan ile liderlik koltuğunda oturan Fenerbahçe, 18 puan ile yakın takibinde yer alan Trabzonspor'a konuk olacak. Spor yazarlarından Gürcan Bilgiç, Fotomaç'taki köşesinde dev maçı analiz etti. İşte Bilgiç'in yorumları...

11
TRABZON'UN KAZANMA İŞTAHI, FENER'İN SİLAHI OLUR

Pereira gol yemek istemiyor. En net taktiği bu aslında. İçerdeyse üçüncü bölgede, deplasmandaysa ikinci bölgede baskısını kuruyor. Amaç; rakibi dengesiz yakalamak. Hatay deplasmanını hatırlayın; 70'e 30 topla oynama oranı ile iki gol 14 gol pozisyonu elde ettiler. Pazar günü de farklı olmayacak. Trabzonspor'un kazanma iştahı, bu maçta Fenerbahçe'nin silahı olacak. Alan savunması içinde Bakesetas'a baskı yapmalılar. Hamsik'in sakatlığında, Nwakaeme dışında etkili silahı da kalmıyor Trabzonspor'un.

10
MESUT ÖZİL TEREDDÜTSÜZ OYNAMALI

Mesut Özil tereddütsüz oynamalı. Mesut ile F.Bahçe yeniden buluşmalı. Yok dinlenmeli, yok hastaydı derken bu birliktelik zarar görüyor. Mesut bu sezonun Valencia ile birlikte en yararlı oyuncusu. O'na 1. sınıf davranmak zorundasınız. Çünkü problem yaşayacağınız maçlarda Mesut'a ihtiyacınız olacak.

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok