İşte kritik toplantının perde arkası; "Devler Ligi’ni bölüşelim"

11
KRİTİK TOPLANTININ PERDE ARKASI
TFF ile Kulüpler Birliği önceki gün Riva'da 4 saat süren bir toplantı yaptı. Bazı kulüp temsilcileri bizzat yerinde, bazıları ise video konferans sistemi ile toplantıya katılım sağladılar. TFF ile masaya oturmadan önce de kulüpler kendi aralarında bir saat süren bir durum değerlendirmesi yaptı. İşte yaşananlar:
10
YABANCI DOSYASI RAFTAN İNDİ
Kulüpler Birliği Başkanı Mehmet Sepil, mevkidaşlarına ve TFF'ye hitaben "Durumumuz sıkıntılı. Pandemi sonrası yeni bir transfer politikası çizmeliyiz. TFF yabancı dosyasını çalışmıştı. Gelin beraber tekrar üzerinden geçelim. Yabancı sayısı düşmeli" dedi. G.Saray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak, bu durumun Avrupa'da haksız rekabete neden olduğunu söyleyip karşı çıktı. Bunun üzerine "Kademeli düşüş" görüşü geldi. Kulüpler ile TFF ortak bir yol arayacak. Konuşulan bir formül yok ama saha içindeki yabancı sayısının 7 ya da 8 olması gündemde.
9
AVRUPA'YA GİDEN BİZE PARA VERSİN!

Toplantıda Avrupa'da ülkemizi temsil edecek takımların UEFA'dan alacakları paranın tüm kulüplere bölüştürülmesi en çok ilgi çeken ve seslerin yükselmesine neden olan konu oldu. Bu konuyu gündeme getiren kulüplere, "Avrupa'da oynayacağım, ekstra efor sarf edeceğim üstüne parayı bölüşeceğim. Siz Avrupa'ya gitseniz bizimle bölüşecek misiniz?" sorusu yöneltildi. G.Saray Şampiyonlar Ligi'nden bu sezon 40 milyon Euro civarında (Yaklaşık 300 milyon TL) parayı kasasına koymuştu

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok