Spor yazarlarından Beşiktaş değerlendirmesi

10
SPOR YAZARLARINDAN YORUM
Spor yazarları, Beşiktaş'ın Ajax'a 2-1 yenildiği mücadeleyi değerlendirdi. Yazıların tamamını paragraf sonunda ismi geçen gazeteleri satın alarak okuyabilirsiniz. İşte yorumlar...
9
ORTADA BİR GERÇEK VAR

UĞUR MELEKE: Maalesef bu ülkede Beşiktaş’ı, Fenerbahçe’yi ya da Galatasaray’ı çalıştıran birisinin 10 maçın 8’ini kaybedip görevde kalması zor iş. Sergen Yalçın’ın siyah-beyazlı camiada öyle güçlü bir kredisi var ki, bırakın görevini kaybetmeyi, tartışılmadı bile. Sergen Hoca, Alanya maçından sonraki demeci üzerine bence daha fazla düşünmeliydi. Daha çok tartmalı, daha iyi kelimelendirmeliydi. Sergen Hoca’nın bir yenilgi sonrası tüm sorumluluğu futbolcularına bırakması, ondan beklenen türden bir tavır değildi bence. Beşiktaş’ın kazandığı iki maça baktığınızda stoper ikilileri dikkat çekiyor: Sivas’ı Vida-Serdar, Galatasaray’ı Vida-Necip ikilisiyle geçmiş Beşiktaş. Kalan sekiz maçın yedisinde Welinton sahada. Hepsi kaybedilmiş. Beşiktaş bu sezon ilk defa bir maçın 90 dakikasını sahada Welinton N'Sakala Kenan’dan biri dahi olmadan oynadı. Coşkusuzluk, isteksizlik ya da formsuzluk yükünü belli isimlerin sırtına yüklemek değil niyetim. Ancak ortada net de bir gerçek var: Eğer coşkusuzluktan şikayet ediyorsanız, o zaman coşkusuzları kenarda oturtmalı ve coşkulularla yola devam etmelisiniz. Montero, Güven, Can gibileri çok az dakika aldılar bu sene. Oysa bu oyuncular sahaya çıktığında isteklerinde bir eksik olduğunu söyleyemeyiz kesinlikle. (Hürriyet)

8
SİLKİNME GECESİYDİ
TURGAY DEMİR: Grupta iddiası olan bir Beşiktaş dün gece Ajax'ı yenerdi… Kartal'ın ilk yarıdaki motivasyon, performansı bana bunu söyletiyor. Demek ki, haftalardır yaşanan kötü gidişattan bazı dersler alınmış.Şampiyonlar Ligi için artık çok geç olsa da yakaladığımız sinyallerin ligde işe yarayacağına inanıyorum. Beşiktaş bu sezon Avrupa'da yok diyebiliriz, var ama yok gibi bir şey aslında. Çok başarısız performanslar ardından dün gece en azından bir silkinme gecesiydi diyebiliriz. (Fotomaç)
Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok