Survivor'dakiler koronavirüsü böyle öğrendi

13

KOVID-19'U BÖYLE ÖĞRENDİLER

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsü, Türkiye'de de kendisini iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Survivor yarışması nedeniyle Dominik'te bulunan Acun Ilıcalı dün acil konsey toplayarak yarışmacıları gelişmelerle ilgili olarak bilgilendirdi. Acun Ilıcalı şunları söyledi:

12

AİLELERİNİZ İYİ

"Herhangi birinizin gereksiz bir endişeye kapılmasını istemiyoruz. Amacımız sizi heyecanlandırmak yada endişelendirmek değil. Her birinizin aileleriyle her dakika temastayız. Herhangi bir aileden birisinin ya da bir tanıdığının problem yaşadığı bir durum yok. Gereksiz bir heyecan yapmanıza gerek yok. Sadece alınan bazı önlemler var. Bu önlemleri benim size aktarmam gerekiyor. Bu önlemler tamamen siz Survivor'a girdiğiniz günlerde Çin'de başlayan Koronahastalığı ile ilgili. Bazı bilgiler vereceğim size, bunları bilmeniz gerekiyor. Bir kez daha altını çizerek söylüyorum: herhangi bir yarışmacımızın ailesinden herhangi biri yada tanıdığı herhangi birinin böyle bir problemi yok."

11

DSÖ PANDEMİ İLAN ETTİ

"Koronavirüsü Çin'den sonra önce İran'a sonra da İtalya'ya ulaşarak tehlikeli bir boyuta ulaştı. Dünya Sağlık Örgütü bu salgını pandemi olarak ilan etti ve bütün dünyayı bu konuda önlem almaya çağırdı. Siz Survivor'dayken dünyada yayılan bu hastalığa karşı ciddi önlemler alındı."

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok