Yunan futbolundaki vahşet ne ilk ne de son gibi gözüküyor

12

YUNAN FUTBOLUNDA ŞİDDET TIRMANIYOR

Yunanistan Süper Ligi'nde, PAOK-AEK maçında yaşananlar, ülke futbolunda devam eden şiddet olaylarındaki tırmanışın devam ettiğini gösterdi.

Ligin 25'inci haftasında 0-0 devam eden mücadelenin uzatma dakikalarında attığı gol ofsayt gerekçesiyle sayılmayan ev sahibi PAOK'un stadı Toumba'da yaşanan şiddet olayları, mücadeleye damga vurdu.

11

BAŞKAN BELİNDE SİLAHLA SAHAYA GİRDİ

Ofsayt kararının ardından oyuncuların uzun süre itirazlarını sürdürmesi ve PAOK Başkanı Ivan Savvidis'in korumaları eşliğinde belindeki silahıyla sahaya girerek maçın hakemi Yorgos Kominis'i tehdit etmesi, ülke futbolunda yaşanan şiddetin ulaştığı ciddi boyutu gözler önüne serdi. Maçın ertelenmesi, hükümetin ligi süresiz askıya alması ve son dönemde artan şiddet olaylarına ilişkin Yunanistan'ın önde gelen spor sitelerinden Gazzetta'nın Başeditörü Thanos Sarris AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

10

LİG ERTELEMEK ÇÖZÜM DEĞİL

Hükümetin ligi askıya alma kararının etkili olmayacağını söyleyen Sarris, "Dürüst olmak gerekirse, askıya alma kararı etkili olmayacak. Sadece ligi erteleyerek şiddet ve yolsuzluğa karşı savaşmaya çalışırsanız, elinize bir şey geçmez. Birkaç hafta sonra tüm sorunlarla yine karşılaşırsınız. Bir şey çözmez." diye konuştu. Sarris, Yunanistan futbolunda şiddeti önleme konusunda son yıllarda doğru adımlar atılmasına rağmen bunların teorik seviyede kaldığını belirterek, "Yunanistan'da gerekli yasa ve yönetmelikler mevcut. Ama bunların uygulanması için siyasi irade gerekli." ifadelerini kullandı. 

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok