Tsubasa çizgi filminin hafızalara kazınmış 10 efsanevi karakteri

Tsubasa çizgi filminin hafızalara kazınmış 10 efsanevi karakteri

13.02.2016
Futbol oynayan ve dünyanın en iyi futbolcusu olmak isteyen çocukları konu eden bir Japon mangasıdır. Çok sevilince çizgi filmi de yapılmış hatta ülkemizde bile gösterilmiştir. Çizgi filmi çoğu neslin büyümesine eşlik etmiş bir efsanedir. Çekilen şutların kaleyi bulmasının 3-4 bölüm sürmesi nedeniyle sinirlerin gerilmesiyle de hatırlanır bu çizgi film.

1.Tsubasa OzoraTsubasa isimden de anlaşılacağı üzere ana kahramanımızdır. Kendisi Nankatsu şehrine yeni yerleşmiş ve futbol yıldızı olmak için doğan bir gençtir. İyi bir futbolcu olmak isteyen Tsubasa bir anda kendini okul futbol takımının kaptanı olarak bulmuştur. Takımla birlikte şampiyon olmak için türlü rekabetlere girmesi gerekmektedir.

2. Genzo WakabayashiTabiri caizse havada uçan sineği bile tutabileceğini iddia eden bir kaleci Genzo. Tsubasa ile olan dostluğu kimin daha iyi olduğunu görmek için yaptıkları maç ile başlamıştır.

3. Kojiro HyugaMeiwa takımının asi kaptanıdır. Kazanmak için her yol mubahtır diyen Kojiro izleyiciler tarafından başta sevilmemiştir. Sonraları ise iyi biri olduğu anlaşılıp sevilmeye başlanır. Futboldan kalan vakitlerinde çalışması ve burs kazanmak zorunda olması sempatimizi kazanmasında etkili olmuştur.

4. Ken WakashimazuKalecilikte olduğu kadar dövüş sanatlarında da iyi olmasıyla bilinen Ken, Meiwa takmında oyuna girer girmez kurtardığı penaltı ile bütün ilgiyi üzerine çekmiştir. Kojiro’nun saygı duyduğu tek kişidir.

5. Taro MisakiTsubasa ile birlikte oynadığı Nankatsu forvetinde “altın ikili” olarak adlandırılırlar. Fair play ruhunu tam anlamıyla yaşayan Taro, maçlardaki kavgaları ayırma görevini üstlenmiştir.

--Haber reklamdan sonra devam ediyor--


6. Jun MisugiMusashi takımının başarılı forvetidir. Herkesten gizlediği kalp rahatsızlığı hayatını tehlikeye atsa da o futbola veda etmeden Japonya şampiyonu olmak istemektedir.

7. Karl Heinz Schneider11 numarayı giyen forvet. Alman takımının kaptanıdır. Genzo’nun en çok korktuğu forvettir. Oyuncu Tsubasa’ya hem yetenekleri yönünden hem de iyi kalpliliği yönünden benzer. (Karl Heinz Rummenigge’den esinlenerek yapılmıştır.

8.Hikaru MatsuyamaMaçlara kafasına sardığı beyaz bandajla çıkardı. Tam karizma olurdu. Yenilmek onun lügatında yoktu ama Tsubasa ve Hyuga varken hep arka plandaydı tabi.

9.Tachibana KardeşlerHanawa takımının ikiz forvetleri şampiyonluk yolunda Nankatsu’nun dişli rakiplerindendir. Her maçta beraber hareket ederler ve başka ülkeden izleyen insanlar çok şaşırtırlar. Bencil tavırlarıyla izleyenleri çıldırttıkları olmuştur.

10.ShunNitta Tsubasa'nın rakiplerinden biriyken bir zaman sonra aynı takımda oynamaya başlayan, Japon milli takımının 18 numaralı oyuncusudur.


Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın


 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok