Sporx Mobil Uygulama Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? 2024
    Geri
İleri    
Haber Tarihi: 28.05.2024 13:35 - Güncelleme Tarihi: 28.05.2024 13:35

Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? 2024

Fenerbahçe başkanlık seçiminin ne zaman yapılacağıyla ilgili tarih araştırmaları başladı. Mevcut Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yeniden aday olup olmayacağı merak konusu olurken, başkanlığa aday olacağını açıklayan ilk isim Sadettin Saran oldu. Fenerbahçeli futbolseverler ise başkanlık seçimi için net tarihi sorguluyor. Peki, Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman yapılacak?

Fenerbahçe başkanlık seçimi ne zaman? 2024
Fenerbahçe başkanlık seçimi için 6 yıl sonra Ali Koç ve Aziz Yıldırım yeniden karşı karşıya geliyor. Kulübün eski başkanı Aziz Yıldırım, başkanlık seçimlerinde aday olma kararı aldı. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç da yeniden adaylığını açıkladı.
FENERBAHÇE BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Fenerbahçe tüzüğüne göre seçim tarihi Mayıs ayı içerisinde olmak zorunda. Teamül uygulanırsa Mayıs ayının son cumartesi günü yani 25 Mayıs'ta olacak.ALİ KOÇ BAŞKAN ADAYI OLACAK MI?

Aday olduğunu açıklayan Sadettin Saran'ın, Ali Koç lehine adaylıktan çekilmesi sonrasında Ali Koç bir kez daha olacak.

Başkan adayları, adaylıklarını bu tarihten en az 7 gün önce YDK'ya noter tasdikli 500 imza ile bildirecek. Böylece en geç 18 Mayıs günü kimin aday olup olmadığı belli olacak.

ALİ KOÇ'UN 'AS'LARI AKIN VE GÖKTÜRK

Ali Koç yönetim kurulunda büyük değişime gidecek.

Koç, bir dönem Mehmet Ali Aydınlar'ın da listesinde bulunan Hamdi Akın'ı ve Saran'ın ekibinden Barış Göktürk'ü yönetimine alacak. Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'nın da ismi geçiyor.

Ali Koç, Galatasaray derbisinden sonra Anadolu'daki derneklerle bir araya gelip destek isteyecek.
AZİZ YILDIRIM'DAN LİSTE ÇIKIŞI

Aziz Yıldırım'ın, eski ekibinden Mahmut Uslu, Abdullah Kiğılı ve İlhan Ekşioğlu dışında iş adamı Ferit Şahenk ile Ülker ailesinden bir ismi yönetim listesine alacağı öne sürüldü.

Yıldırım, liste bilgisini yalanladı. Murat Ülker ise yaptığı açıklamada, "Kimse bana böyle bir teklifte bulunmadı ve bunulamaz" dedi.

AZİZ YILDIRIM BÜYÜK FARKLA KAYBETMİŞTİ

Fenerbahçe'de 20 yıl başkanlık yapan Aziz Yıldırım, 2018'deki seçimlerde büyük bir farkla kaybederek koltuğunu Ali Koç'a devretmişti. Haziran 2018'deki seçimlerde, toplam 20 bin 736 geçerli oy kullanıldı. Bu oyların 16 bin 92'si Ali Koç'a, 4 bin 644'ü ise Aziz Yıldırım'a gitti.

Haber ile daha fazlasına ulaşın:

SON HABERLER

Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok