sporx.com - /canlianlatim/besiktas_torkukonyasporSXLIVEQ1679SXQ
Canlı Anlatım
60 saniye sonra güncellenecektir
MS
Beşiktaş
3 - 1
Torku Konyaspor
M.S.Bu maçın canlı anlatımında sizlerle birlikte olduk. Bir sonraki maçın canlı anlatımında tekrar birlikte olmak dileğiyle...
M.S.Beşiktaş gelecek hafta derbi mücadelesinde Fenerbahçe'ye konuk olurken Torku Konyaspor kendi sahasında Çaykur Rizespor'u konuk edecek.
M.S.Bu sonucun ardından Beşiktaş puanını 24'e yükseltirken Torku Konyaspor 13 puanda kaldı.
M.S.Beşiktaş, Torku Konyaspor'u 3-1 mağlup etti.
M.S.Son düdük çaldı ve karşılaşma sona erdi.
90' Torku Konyaspor, rakip yarı alanın ortalarından serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunma topu karşıladı.
90' Etkili gelişen Beşiktaş atağında Holosko, ceza alanına girip kale sahasına topu çevirdi ama son anda savunma topa ayak koydu.
90' Tempo iyice düştü artık. Beşiktaş zamana oynamaya başladı.
90' Bu arada maçın sonuna 3 dakika ilave edildi.
90' Beşiktaş sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunma topu karşıladı.
90' Torku Konyaspor, sol kanattan ceza alanına yakın bir noktadan serbest vuruş kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunmanın karşıladığı topa ceza alanı dışından Mehmet çokl sert vurdu ve Tolga topu harika çıkardı.
89' Sorun giderildi ve oyun kaldığı yerden devam ediyor.
88' Stadyum ışıklarının yarıya inmesinin ardından oyuncular yedek kulübesine gitti ve her iki takım da beklemeye geçti.
87' Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nın ışıklarında bir problem yaşandı. Oyun şu anda durmuş vaziyette.
86' Torku Konyaspor, 2. gole çok yaklaştı. Ceza alanı içi sol çaprazında Djalma'nın içeriye çevirdiği topa Ali vurdu ama son anda Ersan ayak koydu.
85' Bu dakikaya kadar Beşiktaş 362, Torku Konyaspor ise 300 başarılı pas yaptı.
84'Beşiktaş'ta oyuncu değişikliği. Hugo Almeida oyundan çıkarken Michael Eneramo oyuna girdi.
83' Kullanılan serbest vuruşta ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı.
82' Sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Serdar, rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
81' Siyah beyazlılar, sağ kanattan köşe vuruşunu kullandı ve ceza alanında Sivok'un kafa vuruşunu son anda kaleci Itandje topu çizgi üstünde topu kurtardı.
80'Torku Konyaspor'da oyuncu değişikliği. Mehmet Güven oyundan çıkarken Gunnar Thorvaldsson oyuna girdi.
79' Beşiktaş'ta Filip Holosko, sağ çaprazdan ceza alanına girdi ama karşı karşıya pozisyonda şutunu çekti ama Itandje topu kornere çeldi.
78' İki takım da gol bulabilmek adına açık bir futbol ortaya koyuyor. Her an gol izleyebiliriz.
76' Filip Holosko, sakatlığının ardından bu sezon ilk kez forma giyiyor.
75'Beşiktaş'ta oyuncu değişikliği. Gökhan Töre oyundan çıkarken Filip Holosko oyuna girdi.
75' Beşiktaş atağı hızlı gelişti. Sağ kanattan Gökhan ceza alanı yakınlarına kadar gidip ortasını gönderdi ama son anda kaleci Itandje topun sahibi oldu.
74' Torku Konyaspor atağında ceza alanı içine sol çaprazdan hareketlenen Gekas'ın sert şutu kaleci Tolga'da kaldı.
73' Bu kez gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı içine topu taşıyan Gökhan, pasını Oğuzhan'a verdi. Oğuzhan'ın dar açıdan vuruşunda top kaleci Itandje'de kaldı.
72'Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede rakibine sert faul yapan Necip sarı kart gördü.
71' Konuk ekip sağ kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunmanın karşıladığı topa Mehmet ceza alanı dışından sert vurdu ama top yandan dışarıya gitti.
70'Beşiktaş'ta oyuncu değişikliği. Manuel Fernandes oyundan çıkarken Necip Uysal oyuna girdi.
69' Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı.
68' Etkili bir Beşiktaş atağında Gökhan'ın pasında topla buluşan Fernandes'in sert şutunu Itandje kornere gönderdi.
67' Gelişen Torku Konyaspor atağında Ali'nin ceza alanı içi sol çaprazına koşu yapan Djalma'ya pasında Djalma'nın sert şutu üstten dışarıya gitti.
66' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Sivok, rakibine faul yaptı.
65' Beşiktaşlı oyuncular tek paslarla çok iyi atağa çıktı ve Fernandes'in pasında ceza alanına giren Almeida tam şutunu çekeceği sırada savunma topu kornere gönderdi.
64' Etkili gelişen Torku Konyaspor atağında Djalma'nın uzun mesafeden Gekas'a attığı topta Gekas, kaleci Tolga'dan sıyrıldı ama çok dar açıdan yükseklik kazanan topa vurdu ve top üstten dışarıya gitti.
63' Topla oynama oranlarında Beşiktaş'ın Torku Konyaspor'a oranla %53'e %47 üstünlüğü bulunuyor.
62' Kullanılan serbest vuruşta Mehmet'in ceza alanına gönderdiği top yerden sekti ve kaleci Tolga'nın kucağında kaldı.
61' Sol kanattan gelişen Torku Konyaspor atağında Djalma, Serdar'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
60' Sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Gökhan'ın ceza alanına ortasında kafa topuna çıkan Olcay, Tolga'ya faul yaptı.
59' Torku Konyaspor'un baskılı oyununun ardından Beşiktaş yeniden oyuna ortak olmaya çalışıyor.
58' Bir başka Torku Konyaspor atağında sol kanatta topla buluşan Mehmet'in ceza alanına ortasında Hutchinson topu kafasıyla kalecisi Tolga'ya kazandırdı.
57' Hızlı gelişen Torku Konyaspor atağında ceza alanı içi sol çaprazında topla buluşan Ömer Ali'nin sert şutunda top yandan dışarıya gitti.
56' Organize gelişen Beşiktaş atağında sol kanatta Olcay, Fernandes, Gökhan kısa üçgenlerle ceza alanına girdiler ama savunma araya girdi.
55' Oyun son dakikalarda yapılan faullerden dolayı çok fazla durmaya başladı.
54' Gelişen Beşiktaş atağında sağ kanatta topla buluşan Gökhan, Fernandes'le duvar pası yapıp ceza alanına girdi ve topu ağlara gönderdi ama aynı anda ofsayt bayrağı da kalktı. Gol geçerli değil.
53' Torku Konyaspor atağı bu kez sol kanattan gelişti. Topla buluşan Djalma'nın uzak mesafeden vuruşu yandan dışarıya gitti.
52' Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Selim, Fernandes'e faul yaptı ve karar serbest vuruş.
51' Bu kez sağ kanattan gelişen Torku Konyaspor atağında Ömer Ali'nin ceza alanına ortasında Gekas'tan önce savunma topu karşıladı.
50' Konuk ekip erken dakikada gelen golün vermiş olduğu moralle çok istekli oynamaya başladı.
49' Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda uzak kale direğindeki Erdinç, topu kafasıyla içeriye çevirdi ve Selim, yükselerek topu ağlarla buluşturdu.
49'GOL! Selim Ay (Beşiktaş:3-1:Torku Konyaspor)
49' Bu kez gelişen Torku Konyaspor atağında Mehmet Güven, ceza alanı dışından çok sert bir şut çekti ve savunmaya çarpan top kornere gitti.
48' Beşiktaş, 4. gole çok yaklaştı. Fernandes'in pasıyla sağ çaprazdan ceza alanına giren Gökhan, rakiplerinden bir bir sıyrıldı ama Itandje'yle karşı karşıya kaldığı pozisyonda dar açıdan topu ağlara gönderemedi.
47' İkinci yarının ilk atağı Beşiktaş'tan geldi. Sağ kanatta topla buluşan Gökhan'ın ortasında savunma topu karşıladı.
46'İkinci yarı Beşiktaşlı oyuncuların vuruşuyla başladı.
D.A.Beşiktaş, ilk yarıyı Olcay Şahan, Hugo Almeida ve Oğuzhan Özyakup'un golleriyşe 3-0 önde kapattı.
D.A.İlk yarıda son düdük çaldı ve ilk yarı sona erdi.
45' İlk yarının sonuna 1 dakika ilave edildi.
45' Konuk ekip, sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada Tolga topu yumruklayarak uzaklaştırdı.
44'Torku Konyaspor'da bir erken değişiklik daha. Hasan Kabze oyundan çıkarken Tomas Borek oyuna girdi.
43' Bir başka Beşiktaş atağında ceza alanı dışı hafif sol çaprazında topla buluşan Olcay'ın plase vurduğu top üstten dışarıya gitti.
42' Beşiktaş, rakibi karşısında bulduğu 3 golün ardından oldukça rahatladı.
41' Beşiktaş atağında rakip ceza alanının hemen önünde topla buluşan Oğuzhan, pas verebilecek bir arkadaşını aradı ama kimseyi bulamayınca yerden sol köşeye şutunu çekti ve Itandje'nin uzanmasına rağmen topu ağlarla buluşturdu.
41'GOL! Oğuzhan Özyakup (Beşiktaş:3-0:Torku Konyaspor)
40' Gelişen Torku Konyaspor atağında sağ kanatta topla buluşan Ali'nin ceza alanına ortasında savunma topu karşıladı.
39'Torku Konyaspor'da oyuncu değişikliği. Recep Aydın oyundan çıkarken Djalma Campos oyuna girdi.
38' Beşiktaş sol kanattan köşe vuruşu kullandı. Ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı. Atağın devamında Fernandes'in uzak kale direğine ortasında Ersan boş kale yerine topu üstten dışarıya gönderdi.
37' Torku Konyaspor atağında orta alandan rakip ceza alanına atılan uzun topta Serdar, topu kafasıyla kalecisi Tolga'ya gönderdi ve top kısa düşünce Gekas hamle yaptı ama kaleci Tolga zor da olsa topun sahibi oldu.
36' Beşiktaş atağı bu kez sol kanattan gelişti. Gökhan, rakibinden sıyrılıp pasını Fernandes'e verdi ve Fernandes de atağa katılan Olcay'a çok şık bir ara pası attı ama Olcay'ın ayağı kayınca top dışarıya çıktı.
35' Hızlı gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı içi sol çaprazında topla buluşan Almeida'nın sert şutunda kaleci Itandje topun sahibi oldu.
34' Bu kez gelişen Torku Konyaspor atağında sağ kanattan gelişen atakta ceza alanına yapılan ortada kafalardan seken topa Hasan gelişine vurdu ama Tolga için kolay bir top oldu.
33' Beşiktaş'ın baskısı gittikçe artıyor.Rakip yarı alanın ortalarında topla buluşan Veli'nin sağ kanattaki Serdar'a pasında Serdar'ın ayağı kayınca top taca çıktı.
31' Beşiktaş atağında sol kanatta topla buluşan Olcay'ın ceza alanına ortasında Gökhan, topu kafasıyla Almeida'ya indirdi ve Almeida, sağ ayağının içiyle topu yakın mesafeden ağlarla buluşturdu.
31'GOL! Hugo Almeida (Beşiktaş:2-0:Torku Konyaspor)
30' Beşiktaşlı oyuncular kendi yarı alanlarında paslaşırken Hutchinson'ın geri pasında Ersan topa yetişemedi ve top taca çıktı.
29'Bir başka Beşiktaş atağında rakip yarı alanda topla buluşan Fernandes, Erdinç'ten sıyrılmak isterken yerde kaldı ve Erdinç de yaptığı faulden dolayı sarı kart gördü.
28' Beşiktaş'ın cezalı olması sebebiyle karşılaşmanın sadece bayan ve çocuk taraftarlara açık olduğunu bir kez daha hatırlatalım.
27'Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede rakibine sert faul yapan Tolga Ünlü sarı kart gördü.
26' Hızlı gelişen Beşiktaş atağında sağ kanatta topla buluşan Gökhan'ın ceza alanına ortasında herkesi aşan topa en arkada Olcay, sağ ayağının içiyle sağ köşeye vuruşunu yaptı ve topu ağlarla buluşturdu.
26'GOL! Olcay Şahan (Beşiktaş:1-0:Torku Konyaspor)
25' Karşılaşmanın düşük temposu devam ediyor. İki takım da birbirine üstünlük sağlayamazken Beşiktaş daha fazla atak geliştiren takım görünümünde.
24' Aynı kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada Erdinç kafa topuna çıkıp vuruşunu yaptı ama aynı anda Sivok'a da faul yaptı.
23' Sol kanattan gelişen Torku Konyaspor atağında Hasan'ın ceza alanına ortasında savunma topu kornere gönderdi.
22' Kullanılan serbest vuruşun ardından ceza alanı içi sol çaprazında topla buluşan Hutchinson'ın sert şutu üstten farklı şekilde dışarıya gitti.
21' Torku Konyaspor yarı alanının ortalarında gerçekleşen kafa topu mücadelesinde Selim, Almeida'ya faul yaptı.
20' Etkili gelişen Beşiktaş atağında sol kanatta topla buluşan Fernandes'in ortasında Mehmet topu karşıladı. Atağın devamında Fernandes, yine ortasını yaptı ama bu kez de kaleci Itandje topu karşılayan isim oldu.
19' Bu dakikalarda iki takım da karşılıklı top kaybı yapmaya başladı.
18' Recep ve Ersan arasında gerçekleşen kafa topu mücadelesinde oyun devam etti ama Ersan bir sakatlık geçirdi ve oyun şu an için durmuş durumda.
17' Sağ kanattan gelişen Torku Konyaspor atağında Ömer Ali'nin ceza alanına ortasında Serdar topu kafasıyla kalecisi Tolga'ya kazandırdı.
15' Bir başka Beşiktaş atağında rakip yarı alanda sol kanatta topla buluşan Fernandes, Ömer Ali'nin müdahalesiyle yerde kaldı ve karar serbest vuruş.
14' Beşiktaşlı oyuncular kısa paslara rakip yarı alana geçip sol kanada gittiler ama Fernandes'in ceza alanı içindeki Hutchinson'a pasında savunma araya girdi.
13' Torku Konyaspor atağı bu kez sol kanattan gelişti. Ali'nin pasıyla sol kanatta topla buluşan Hasan, ceza alanına orta yapmak istedi ama Beşiktaş savunması baskı yaparak topu kazandı.
12' Gelişen Torku Konyaspor atağında sağ kanatta Ömer Ali, ceza alanına yerden ortasını yaptı ama aynı anda ofsayt bayrağı da kalktı.
11' Orta yuvarlak içinde gerçekleşen top kapma mücadelesinde Ersan, Gekas'a faul yaptı.
10' İki takım oyuncuları özellikle uzun pas yaparken zeminin oldukça yumuşak olmasından dolayı kayıyorlar.
9' Sol kanattan gelişen Konyaspor atağında Mehmet'in ceza alanı ön çizgisindeki Hasan'a pasında Hasan, savunma arasından sıyrılamadı.
8' Orta alanda gerçekleşen ikili mücadelede Fernandes, Recep'e faul yaptı ve karar serbest vuruş.
7' Beşiktaş çok etkili geldi Fernandes kendi yarı alanından, sol kanattan ceza alanına koşu yapan Olcay'a uzun ve isabetli bir pas attı. Olcay, ceza alanı içinde ilk rakibini geçti ama ardından topu kaybetti.
6' Bu kez gelişen Torku Konyaspor atağında orta alanda topla buluşan Ali'nin sağ kanattan ceza alanına koşu yapan Ömer Ali'ye pasında Beşiktaş savunması araya girdi.
5' Siyah beyazlıların baskılı olduğu dakikalar. Bu kez Oğuzhan'la gelişen atakta Oğuzhan'ın ceza alanı içi sol çaprazında bulunan Almeida'ya pasında Almeida'nın sert şutu yandan dışarıya gitti.
4' Beşiktaş atağı bu kez sağ kanattan gelişti. Fernandes'in pasına sağ kanatta hareketlenen Gökhan Töre'nin ceza alanına koşu yapan Oğuzhan'a pasında araya savunma girdi.
3' Sol kanattan gelişen Beşiktaş atağında Hutchinson'ın ceza alanına hareketlenen Olcay'a pasında Olcay, topu içeri çevirmek istedi ama başarılı olamadı.
2' Karşılaşma orta alan mücadelesi şeklinde başladı ve iki takım da rakip ceza alanına ulaşabilmiş değil.
1'Karşılaşma Torku Konyasporlu oyuncuların vuruşuyla başladı.
M.Ö.Recep Tayyip Erdoğan Stadı'nda İstiklal Marşı'mız okunuyor.
M.Ö.Torku Konyaspor'da yedek bekleyecek isimler ise; Kaya Tarakçı, Ergün Teber, Şenol Akın, Erdal Kılıçaslan, Tomas Borek, Gunnar Thorvaldsson ve Djalma Campos.
M.Ö.Beşiktaş'ta yedek bekleyecek isimler; Cenk Gönen, İsmail Köybaşı, Necip Uysal, Kerim Frei, Michael Eneramo, Filip Holosko ve Ömer Şişmanoğlu.
M.Ö.Torku Konyaspor karşılaşmaya; Charles Itandje, Tolga Ünlü, Selim Ay, Erdinç Yavuz, Mehmet Uslu, Mehmet Güven, Ömer Ali Şahiner, Ali Çamdalı, Recep Aydın, Hasan Kabze ve Theofanis Gekas ilk 11'iyle başlayacak.
M.Ö.Konuk ekip Konyaspor'un da karşılaşmaya başlayacağı ilk 11'i belli oldu.
M.Ö.Siyah beyazlılar karşılaşmaya; Tolga Zengin, Serdar Kurtuluş, Tomas Sivok, Ersan Gülüm, Atiba Hutchinson, Veli Kavlak, Gökhan Töre, Manuel Fernandes, Oğuzhan Özyakup, Olcay Şahan ve Hugo Almeida ilk 11'iyle başlayacak.
M.Ö.Beşiktaş'ın karşılaşmaya başlayacağı ilk 11'i belli oldu.
M.Ö.Bu maçın canlı anlatımında sizlerle birlikte olacağız.
M.Ö.Spor Toto Süper Lig'in 12. haftasında 21 puanla dördüncü sırada yer alan Beşiktaş, 13 puanla on dördüncü durumda bulunan Torku Konyaspor'u seyircisiz maçta konuk edecek.
 Avrupa'da Patlayan Haberler
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok