Meksika

Teknik Direktör
Meksika Logo GERARDO TATA MARTINO
C Grubu
Önceki Maç
Geçmiş maç bulunmuyor.
Gelecek Maç
Gelecek maç bulunmuyor.
Meksika
Takım Bilgisi
Barcelona'dan tanıdığımız Gerardo Tata Martino'nun çalıştırdığı ve her Dünya Kupası'nın gediklisi olan Aztekler, 1930'dan beri sadece 5 turnuvaya katılamadı. Diskalifiye edildikleri 1990'dan bu yana her turnuvaya katılan Meksika, 1978'den bu yana katıldığı her turnuvada gruptan çıkmayı başardı. Bu göz alıcı istatistiklerine rağmen son 16'dan ötesini de hiç göremediler. Orada Meksika için görünmeyen bir duvar var sanki. Bunun nedeni de aşağı yukarı gruptan çıkmadaki maharetlerine karşın, çapraz gruptan gelen lideri eleyecek kadar kaliteye sahip olamamaları.

Meksika, yine futboluna uygun yıldızlara sahip. Savunma ve orta sahada rol oyuncularına sahip olan Aztekler'in en büyük yıldızları hücum hattında. Raul Jimenez ve Hirving Lozano en büyük kozları olacak. Bu ikilinin kuracağı uyum Meksika'nın başarısı ya da gruptan çıkması için de kritik olacak.

TAKIM KADROSU

Kaleciler: Guillermo Ochoa, Alfredo Talavera, Rodolfo Cota

Savunmacılar: Kevin Alvarez, Nestor Araujo, Gerardo Arteaga, Jesus Gallardo, Hector Moreno, Cesar Montes, Jorge Sanchez, Johan Vasquez

Orta Sahalar: Edson Alvarez, Roberto Alvarado, Uriel Antuna, Luis Chavez, Andres Guardado, Erick Gutierrez, Hector Herrera, Orbelin Pineda, Carlos Rodriguez, Luis Romo

Hücumcular: Rogelio Funes Mori, Raul Jimenez, Hirving Lozano, Henry Martin, Alexis Vega

EDİTÖRÜN YORUMU: NE YAPARLAR?

Her turnuvada gruptan çıkan Meksika için bu kez bir engel var; Polonya. Arjantin'in arkasına düşüp Polonya ile ikinci sıra için mücadele edecekler. Polonya'nın etkili bir kadrosu var ve Meksika'nın gruptan çıkma serisine son verebilir. Meksika, yine bir yolunu bulur ve sürprizlerle beraber gruptan çıkarsa son 16'da karşılarına muhtemelen Fransa çıkacak. Meksika için yine, yeniden, benzer bir son olabilir. Meksika için gruptan çıkmak hedef olmalı. Son 16 ise başarının son noktası. Son 16'dan sonrası Meksika için mucizeye açılan topraklar olur.

YILDIZI: HIRVING LOZANO

Sezonun en çarpıcı takımlarından Napoli'de hücum hattının önemli oyuncularından biri olan Hirving Lozano, giderek bambaşka kalitelerini ortaya koyan bir oyuncu oldu. Hızı zaten biliniyordu ama elit seviyede bitiriciliği, çalımları, dar alandaki adam eksiltme ve son vuruş becerileri Napoli'de zirveye çıktı. Meksika'nın turnuvadaki tüm umutları, Lozano'nun iyi günlerinde ve formda olması yönünde. 27 yaşındaki oyuncu da kariyer zirvesindeki kupalardan birinde oynuyor. En 'prime' günlerinde elde edeceği sürpriz bir başarı, hayallerini süslüyordur.

 

TAKIMIN GENÇ YILDIZI: ALEXIS VEGA

 

Meksika'da, Dünya Kupası öncesi takımın genç yıldızı olarak ön plana çıkan isim Alexis Vega. Deportivo Guadalajara'da forma giyen 24 yaşındaki futbolcu, hücum hattının her bölgesinde forma giyebiliyor. Vega'nın göstereceği ve limitleri aşan her performans Meksika için kritik olacak.

TEKNİK DİREKTÖR: GERARDO MARTINO

Güney Amerika'da elde ettiği saygın kariyer ve çalıştırdığı Newells ile Messi'nin özel bağları olması nedeniyle geçtiği Barcelona'da istenen başarıların uzağında kalan Martino, 2 yıllık Arjantin Milli Takım Teknik Direktörlüğü'nde de hayal kırıklığı yarattı. MLS'te Atlanta United'ı çalıştıran tecrübeli teknik adam MLS Kupası'nı kazanan Martino, 2018'de Meksika'nın başına geldi. Ön alanda yüksek baskı ve hücum futboluyla Meksikalılar'ı sevindiren Martino, tiki-taka futbolunu da sürdürüyor. Meksika'yı benzer şekilde agresif pres yapan, hücum eden ve sonu gelmez pas bağıntıları sağlayan bir takım olarak görebiliriz. Martino'nun sistemi Gold Cup'ta şampiyonluk getirmedi ama Dünya Kupası'nda belki beklenenin ötesine götürebilir. Ayrıca burada elde edecekleri başarı da Martino'nun 2026'da Meksika'nın 3 ortağından biri olduğu Dünya Kupası'na gitmesini sağlayabilir.Teknik Direktör
GERARDO TATA MARTINO
GERARDO TATA MARTINO

Takımın Yıldızı
HIRVING LOZANO
HIRVING LOZANO

Genç yıldız
DIEGO LAINEZ
DIEGO LAINEZ

Sporx Anasayfasına Dön