Sporx Mobil Uygulama Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? 2024
    Geri
İleri    
Haber Tarihi: 04.06.2024 11:00 - Güncelleme Tarihi: 04.06.2024 11:00

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? 2024

Emekli memur maaşı Haziran 2024 ödeme tarihleri Kurban Bayramı öncesi merak ediliyor. Emekli ve memur maaşı bayramdan önce yatar mı sorusu da en çok araştırılan konular arasında geliyor. Yaklaşan bayram sebebiyle Milyonlarca emekli ve kamu çalışanı, Haziran ayı maaş ödeme tarihi ile ilgili gelişmeleri yakından takip ediyor. Normal düzende 4A,4B,4C emekli aylıkları tahsis numarasına göre her ay hesaplara geçiyor. Memur maaşları da ayın 15'inde ödeniyor. Bu yıl Kurban Bayramı arefesi 15 Haziran Cumartesi günü olacak ve bayramın 1. günü ise 16 Haziran idrak edilecek. Kurban Bayramı 19 Haziran'da sona erecek. Bu tarihler göz önüne alındığında SSK, BağKur, Emekli Sandığı aylıkları ile memur maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağı konusu da gündeme geldi. Peki Emekli ve memur maaşı bayramdan önce yatacak mı? Haziran ayı memur ve emekli aylıkları erken yatar mı? İşte konu hakkında bilgiler...

Emekli maaşları bayramdan önce yatacak mı? 2024
Emekli maaşları ve bayram ikramiyeleri için gözler yapılacak açıklamaya çevrildi. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklileri Kurban Bayramı'nda 3.000 lira ikramiyeden yararlanacak. Emeklilerin yanı sıra dul ve yetim maaşı alanlar, şampiyon sporcular, gaziler, şehit yakınları ve diğer hak sahipleri bayram ikramiyelerinden faydalanabiliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bayram ikramiyesi ödemelerine ilişkin sevindiren açıklamayı yaptı. 16 milyon emekli ise Haziran ayı maaş ödemelerini gündemine aldı. Emekli aylıkları normal şartlarda tahsis numarasına göre farklı günlerde yatırılıyor. Peki Haziran ayı emekli maaşları bayramdan önce mi, erken mi yatacak? Emekli bayram ikramiyesi 2024 ne zaman yatacak? İşte, Haziran ayı ödemelerine ilişkin son durum…
Emekli maaşı, 16 Haziran'da başlayacak olan bayram dolayısıyla bir defaya mahsus olmak üzere öne çekildi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın maaşların bayram öncesi hesaplara yatırılması için karar aldığı, 3 bin liralık bayram ikramiyesinin de haziran maaşıyla birlikte verileceği belirtildi.
16 Haziran'da başlayacak bayram nedeniyle ikramiye ödeme takvimi için en muhtemel tarih ise 10-14 Haziran olarak belirlenmiş durumda. Türkiye'deki emekli sayısının çok fazla olması nedeniyle, bankacılık sisteminde herhangi bir sorun yaşanmaması amacıyla ödemeler emeklilerin statülerine göre tarihlere dağıtılacak.

Maaş ve ikramiye ödemelerinin ilk olarak SSK sonrasında Bağ-Kur ve son olarak Emekli Sandığı mensuplarına verilmesi bekleniyor.

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE YATAR MI?

Emekli ikramiye ödemeleri Nisan ayının ilk haftası tamamlanacak. 2023 yılında Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleriyle birlikte maaşlarda hesaplara aktarılmıştı.

Bu yıl bayram tatili, memurlar için 9 gün sürecek. Kamu kurumu çalışanları 1.5 günlük idari izin yapacak. Maaş ödemeleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı aracılığıyla yapılırken bakanlık çalışanları bu tarihlerde izinli olacak.

Bayram sonrasında yaşanabilecek yoğunluğun önüne geçilmesi için memur ve emekli maaşı ödemelerinin 10 Nisan'da başlayacak bayramdan önce yatması bekleniyor.
İKRAMİYE ÖDEMELERİ BAŞLIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan ödeme programına göre emekli bayram ikramiyeleri 2 Nisan tarihinden itibaren kademeli olarak yatırılacak.

İkramiye ödemeleri tahsis numarasına göre yapıldığından SSK, Bağ-Kur ve SSK emeklileri 3.000 lira ikramiyelerini farklı günlerde alabilecek.

Emekli bayram ikramiyeleri, ödemeleri 2-5 Nisan tarihleri arasında tamamlanacak.

EMEKLİ MAAŞI ÖDEME TARİHLERİ NE ZAMAN?

Emekli maaşı ödemeleri tahsis numarasına göre yatırılıyor. 4A, 4B ve 4C emeklileri maaşlarını farklı günlerde alıyor. Ödeme takvimi şu şekilde;

4A SSK EMEKLİ MAAŞI ÖDEME GÜNLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9 olanlar ayın 17'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 7 olanlar ayın 18'inde,

Tahsis numarası son rakamı 5 olanlar ayın 19'unda,

Tahsis numarası son rakamı 3 olanlar ayın 20'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 1 olanlar ayın 21'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 8 olanlar ayın 22'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ayın 23'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 4 olanlar ayın 24'ünde,

Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 0 olanlar ayın 26'sında yapılıyor.

BAĞ-KUR MAAŞ ÖDEME GÜNLERİ

Tahsis numarası son rakamı 9,7 ve 5 olanlar ayın 25'inde,

Tahsis numarası son rakamı 3, 1 olanlar ayın 26'sınde,

Tahsis numarası son rakamı 8, 6 ve 4 olanlar ayın 27'sinde,

Tahsis numarası son rakamı 2 ve 0 olanlar her ayın 28'inde emekli maaşlarını alırlar.
Haber ile daha fazlasına ulaşın:

SON HABERLER

Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok