Sporx Mobil Uygulama ÖSYM YKS sınav giriş belgesi 2024 açıklandı mı? AYT, TYT ve YDT sınav yerleri nasıl sorgulanır?
    Geri
İleri    
Haber Tarihi: 23.05.2024 12:05 - Güncelleme Tarihi: 23.05.2024 12:05

ÖSYM YKS sınav giriş belgesi 2024 açıklandı mı? AYT, TYT ve YDT sınav yerleri nasıl sorgulanır?

YKS sınav giriş belgesi için gözler ÖSYM AİS ekranına çevildi. Adaylar T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle birlikte osym.gov.tr adresinden YKS sınav yerlerine erişim sağlayabilecek. Üniversite sınavı olarak da bilinen YKS sınavları 3 farklı oturumda 8-9 Haziran tarihinde yapılacak. Adayların katılacağı her sınav için ayrı sınav giriş belgesi düzenlenecek. YKS sınav giriş belgesinin üzerinde adayın fotoğrafı, sınavın yapılacağı okulun adı, açık adresi, salon, sıra numarası ve sınav kuralları yer alacak. Sınav günü YKS sınav giriş belgesi yanında olmayan adaylar salonlara kabul edilmeyecek. Peki YKS sınav yerleri açıklandı mı? İşte, AYT, TYT, YDT sınav giriş belgesi sorgulama ekranı

ÖSYM YKS sınav giriş belgesi 2024 açıklandı mı? AYT, TYT ve YDT sınav yerleri nasıl sorgulanır?
YKS sınav giriş belgesi, sınava kısa bir zaman kala hazırlıklarını sürdüren öğrenciler tarafından araştırılıyor. Adaylar sınav günü geçerli kimlik belgeleriyle birlikte giriş belgelerini yanlarında bulunduracak. YKS sınav giriş belgesi yanında bulunmayan adaylar sınavların düzenleneceği okullara alınmayacak. Öğrencilerin sınav günü, kimlik kontrolü vb. işlemler için sınavdan en az 1 saat önce okul binalarında hazır bulunması gerekiyor. Sınav giriş belgesinin üzerinde adayların uyması gereken kurallar yer alıyor. Sınav giriş belgesinin renkli veya renksiz olabilecek. Mayıs ayının sonlarına yaklaşırken adaylar " YKS sınav giriş belgesi 2024 erişime açıldı mı" sorusuna cevap arıyor. İşte, YKS sınav giriş belgesi için ÖSYM'den yapılan açıklama…
YKS SINAV YERLERİ 2024 AÇIKLANDI MI ?Üniversite sınavı olarak da bilinen YKS oturumları bu yıl 8-9 Haziran tarihinde düzenlenecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) henüz sınav giriş belgelerini erişime açmadı.

Yayınlanan başvuru kılavuzunda adayların sınav tarihinden yaklaşık 10 gün öncesinde başlamak üzere YKS sınav giriş yerlerini görüntüleyebileceği bilgisi yer almaktadır.
YKS sınav yerlerinin en geç 31 Mayıs tarihine kadar açıklanması bekleniyor. Konuyla ilgili resmi açıklama geldiğinde detaylar eklenecektir.

YKS SINAV GİRİŞ BELGESİ SORGULAMA EKRANI

YKS sınav giriş belgeleri her oturum için ayrı düzenlenecek. Bu sebeple farklı oturumlara katılacak adaylar ilgili sınavın giriş belgesini sınav günü yanında bulundurması gerekmektedir.

YKS sınav giriş belgesi ÖSYM AİS üzerinden T.C kimlik numarası ve şifreyle birlikte sorgulabiliyor.

Adaylar alternatif olarak "e-Devlet giriş yap" seçeneğiyle birlikte sisteme giriş yapabilirler. Sisteme giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan menü aracılığıyla " Başvurularım" kısmından sınav giriş belgesi görüntülenebilir.

SINAV GİRİŞ BELGESİNDE FOTOĞRAF OLMASI ZORUNLU
Adaylar, sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgelerinin renkli veya siyah beyaz çıktılarını sınavda yanlarında bulundurmak zorundadır.

Sınavın ilgili oturumuna ait Sınava Giriş Belgesini yanlarında bulundurmayan adaylar, sınav binasına alınmayacaklardır.

Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir.

Belgenin ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın sınavı geçersiz sayılacaktır. Sınava Giriş Belgesini kaybeden adaylar, internetten yenisini edinebileceklerdir

SINAV ÜCRETİNİ YATIRMAYAN ADAYLARA BELGE DÜZENLENMEYECEK

Sınav ücretini süresi içinde yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından, sisteme girilmiş olan başvuru bilgileri silinecek, başvuru kayıt bilgileri iptal edilecek, bina/salon atamaları yapılmayacak, bu adaylar için Sınava Giriş Belgesi de düzenlenmeyecektir.

Hatırlatma: Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

AYT- TYT VE YDT SINAV TARİHLERİ

YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT): 8 Haziran 2024 (Cumartesi), 10.15, 165 dakika

YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT): 9 Haziran 2024 (Pazar), 10.15, 180 dakika

YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT): : 9 Haziran 2024 (Pazar), 15.45, 120 dakika
Haber ile daha fazlasına ulaşın:

SON HABERLER

Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok