Arsenal, Mkhitaryan'ı Azerbaycan'a götürmeyecek

Arsenal, Mkhitaryan'ı Azerbaycan'a götürmeyecek

21.05.2019
Arsenal ile Chelsea arasında Bakü'de oynanacak UEFA Avrupa Ligi Finali öncesinde Henrikh Mkhitaryan'ın durumu netleşti. Arsenal, Henrikh Mkhitaryan'ı Azerbaycan'a götürmeme kararı aldı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, kısa bir süre devam eden gerginliklere rağmen Mkhitaryan'ın UEFA Avrupa Ligi finalinde oynayabileceğini duyurdu. Bakanlık sözcüsü Leyla Abdullayeva, "Azerbaycan birçok büyük spor etkinliklerine ev sahipliği yaptı. Ermeni sporcular da bunlara katıldı. Spor ve siyaset birbirinden ayrıdır" açıklamasını yaptı ama bu sözler Arsenal ve Henrikh Mkhitaryan için yeterli olmadı.

Arsenal Kulübü'nden yapılan açıklamada, Henrikh Mkhitaryan ve ailesiyle görüşme yapıldığı, bu görüşmenin ardından 30 yaşındaki Ermeni futbolcuyu Azerbaycan'a götürmeme kararı alındığı duyuruldu.

Henrikh Mkhitaryan, bu sezon Arsenal'in Azerbaycan temsilcisi Qarabağ ile deplasmanda oynadığı maçın kadrosuna güvenlik nedeniyle alınmamıştı.

Ermenistan'ın Dağlık Karabağ'ı işgali ve Hocalı Katliamı sonrası Azerbaycan ile arasında savaş çıkmış, 1994'te Bişkek Protokolü ile ateşkeş anlaşması yapılmıştı.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Kaynak: Sporx.com dış haberler
 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok