Eddie Newton: "1 numara olmak istiyorum"

10
EDDIE NEWTON'DAN SAMİMİ AÇIKLAMALAR

Trabzonspor ile Ziraat Türkiye Kupası zaferi elde eden Eddie Newton, İngiltere'de teknik direktörlük fırsatı aramayı bıraktığını söyledi. Antalya'da ailesiyle birlikte güneşin tadını çıkaran Eddie Newton, antrenörlük kariyerinde teknik direktör olarak ilk kupasını kazandı. Üstelik bu başarıyı, evinden uzaktaki ilk sezonunda yaşadı. Trabzonspor'da sezon sonuna kadar göreve gelen Eddie Newton, Alanyaspor'u Türkiye Kupası finalinde mağlup ettikten sonra ilk gümüş kupasını kaldırdı. Ayrıca, Trabzonspor'u Şampiyonlar Ligi potasında tutmayı da başardı ancak UEFA'nın verdiği ceza nedeniyle Şampiyonlar Ligi'ne gitmek mümkün olmasa bile...

9
"EŞİT FIRSATLAR SUNULMUYOR"

Chelsea'nin eski orta saha oyuncusu Eddie Newton, 10 yıldan fazla süre boyunca antrenörlük yaptı. 2012 yılında Şampiyonlar Ligi kupasını kaldıran isimlerden biri olsa da asla teknik direktörlük teklifi alamadı. Bazı görevler için talip oldu ama ona geri dönen olmadı. Newton, 'Black Lives Matter' hareketinin de siyahilere eşit fırsatlar sunulmadığını oldukça iyi bir şekilde gösterdiğine inanıyor.

8
"İNSANLAR CV'ME BAKMIYOR BİLE"

The Telegraph'a konuşan Newton: "Teknik direktörlük görevlerine talip olmuştum ama sonrasında CV'mi göndermeyi bıraktım. Çünkü, kimse bununla ilgilenmiyor bile. Benim için artık bir anlamı yok. Tam bir zaman kaybı. İnsanlar buna ne der bilmiyorum ama benim için zaman kaybı. Özgeçmişim çok güçlü ama birçok insan buna bakmıyor. Neden beni kabul etmediklerini sorduğumda da geçmişimin iyi olmadığını söylüyorlar. Açıkçası söyledikleri her şey bahane ve beni görmüyorlar. Bir de tecrübesiz olduğumu söylüyorlar. Bu iş için yeterince tecrübem yokmuş. Ben hırslı bir İngiltere League One (3. Lig) kulübünün başına geçmeyi isterdim. Yeter ki bir projeleri ve yeterince hırsları olsun."

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok