Galatasaray'da Belhanda'nın kurtuluşu yok

6
Younes Belhanda'nın kurtuluşu yok

Gaziantep FK maçında oynadığı iyi futbol sonrasında Galatasaray’daki geleceği merak edilen Younnes Belhanda konusunda yönetimin tavrı değişmedi. Formayı giydiği 3 sezon boyunca inişli çıkışlı grafiği ile dikkat çeken Faslı oyuncu ile yola devam etmeme kararı alan sarı kırmızılılar bu tavrını değiştirmedi. Hürriyet'in haberine göre; Gaziantep karşısındaki oyunu sonrası “Acaba kalır mı?” denen Belhanda ile ilgili olarak yönetimin geri adım atmamasının nedenleri ve yaşananlar..

5
Kulübün çağrılarını yanıtsız bıraktı

TFF’nin getirdiği maaş limiti ve pandeminin yarattığı olumsuzluklar nedeniyle takım bütçesini 40 milyon Euro düzeyine düşürmek isteyen Galatasaray’da takımın en çok kazanan isimleri Muslera, Falcao, Feghouli başta birçok yıldız ücretinde indirime gitti. Ancak Belhanda indirime hiç yanaşmadı. Faslı oyuncu, kulübünün tüm çağrılarına karşın 3 milyon 350 bin Euro ücretinin revize edilmesini kabul etmedi. 1 yıllık sözleşmesi kalan Belhanda, kalması halinde mevcut kontrat şartlarının değiştirmeyeceğini belirtti.

4
‘Git’ dediler, bonservisini istedi

G.Saray’ın ‘indirim’ teklifine Belhanda “Bonservisimi bana verin, ben giderim” yanıtı verdi. Ancak sarı kırmızılılar bonuslarla birlikte 10 milyon Euro bonservis bedeli ödenen Belhanda’nın ‘bedava’ ayrılık formülüne onay vermedi. FFP kriterleri gereğince de transfer sezonunu artıda kapatması gereken sarı kırmızılılar “Kulübe gelir sağlamadan ayrılamazsın” diyerek Belhanda’nın bu talebine olumsuz şekilde karşılık verdi.

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok