Sporx Logo
  Takımım Reklam kral oran Kral Oran   Puan Durumu   Haberler   Canlı Skorlar

Hürriyet yazarlarından Beşiktaş yorumları

5
ŞENOL GÜNEŞ'İN FARKI NE?

Hürriyet yazarları Güntekin Onay, Fırat Aydınus, Uğur Meleke ve Mehmet Arslan "Şenol Güneş 7 lig maçında 5 galibiyet aldı. İsmael aynı galibiyet sayısına 11 maçta ulaşmıştı. Güneş-Ismael dönemlerinin farkı ne?" sorusuna yanıt aradı.

4
FIRAT AYDINUS: "BU 7 MAÇ ÇOK KRİTİK"

Evet Şenol Güneş ile Valerien İsmael dönemlerine istatistiksel açıdan baktığımızda rakamlar Şenol hocayı başarılı kılıyor. Peki ya oynanan futbol anlamında taraftarı tatmin eden bir Beşiktaş var mı sahada? Bence Güneş hâlâ kafasındaki istediği sistemi ve oyunu tam anlamıyla entegre edemedi takıma. Tabii ki bunun belli başlı nedenleri var. Şu ana kadar istediği şablonu oturtacak yeterli süreye sahip olamaması, sakatlıklar ve sürpriz ayrılıklar gibi. Ama şu var ki, başta Cenk gibi Güneş’in gelmesiyle farklı havaya bürünen ve performansı artan futbolcular da mevcut. Beşiktaş’ın derbiye kadar oynayacağı ocak ve şubat ayı içerisindeki 7 maç hem Güneş’in farkı hem de takımın bu yarıştaki konumu hakkında bize net bir resim ortaya koyacak gibi gözüküyor.

3
GÜNTEKİN ONAY: "DAHA DA İYİ OLACAK"
Şenol Güneş, her şeyden önce Beşiktaş’ın vizyon ve misyonunu biliyor. Büyük takım karakterine uygun bir Futbol oynatıyor. İsmael döneminde bu yoktu. Eksiklere rağmen üstüste 4 maç kazanıp yarışa tutunan Beşiktaş, Ghezzal, Josef’in dönüşüyle ve Aboubakar’ın takıma monte olmasıyla daha da güçlenecektir.
Sporx Anasayfasına Dön
function stoperror(){return true} window.onerror=stoperror;