Manchester United'ın bu sezondan çıkarabileceği 3 pozitif şey

4
MANCHESTER UNITED'IN 3 KAZANCI!

Manchester United için 2018/19 sezonu gerçek anlamda bir hayal kırıklığı oldu. Şampiyonlar Ligi'ne gidemeyen Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer'in gelmesinin ardından iyi bir yükseliş gerçekleştirmesine rağmen sonunu getiremedi. Devler Ligi'ne gidememiş olmak, Manchester United'da tabii ki bazı yaptırımları da beraberinde getirecektir ancak MANU'da bu kötü sezon ele alındığında öne çıkarabilecek 3 pozitif gelişme de sayabiliriz.

3
BİR ANDA ORTAYA ÇIKAN GENÇLER

Önemli oyuncuların beklentilerin altında kaldığı sezon boyunca Luke Shaw, Scott McTominay, Marcus Rashford, Diago Dalot ve Andreas Pereira gibi isimler, belki dünyanın en iyilerinden biri olmasalar bile "ne yapabileceklerini" gösterdiler. Bunların yanında Mason Greenwood, Tahith Chong ve Angel Gomes gibi akademiden gelen oyuncular, gelecek adına önemli bir potansiyel taşıdıklarını gösterdi.

2
EN AZINDAN YANLIŞLAR ORTAYA ÇIKTI

Sir Alex Ferguson'un emekliliğinden bu yana, Manchester United'da sürekli beklentilerin altında ve verilen şansları değerlendiremeyen oyuncular ortaya çıktı. Büyük paralarla yapılan transferler ve yüksek maaş skalası da Manchester United'da bir problem haline gelmeye başladı. Liverpool ve Manchester City'nin bu sezon geldiği seviye, Kırmızı Şeytanlar için de "nereye gidilmesi" gerektiğini çok net gözler önüne serdi. Artık CEO Ed Woodward'ın en azından nasıl oyuncuları kadrosuna katması gerektiği belli.

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok