Sporx Logo
  Takımım Reklam kral oran Kral Oran   kral oran Dünya Kupası   Tıkla Gelsin Tıkla Gelsin   Canlı Skorlar
X

Yazarlardan Milli Takım yorumları

10
YAZARLARDAN MİLLİ TAKIM YORUMU

Sabah Spor yazarları, Gürcan Bilgiç, Ahmet Çakar, Ömer Üründül ve Levent Tüzemen Lüksemburg ile berabere kalıp Faroe Adaları'na kaybeden A Milli Takım'ın durumunu değerlendirdi. İşte usta yazarların sözleri...

9
"SIKINTININ FARKINDA"

SORU: TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, "Kuntz devam edecek. Bu konuda kararlıyız" dedi. Bu sözlere yorumunuz nedir?

GÜRCAN BİLGİÇ: Hamit Altıntop bu işin içinde ve başında. Bizim görmediğimiz bir şey biliyor demek ki. Sahadaki oyunu soruyorsunuz, o altyapılardan bahsetmeye başlıyor. Oyunun ve yönetimin sıkıntısının farkında. Doğru bakış açısına sahip değil bence. Kuntz'un planı bu takımı geliştirmek ve büyütmek için yetersiz. İyi arkadaş olmak veya iyi niyetli olmak sorunları çözmeyecek. Daha analitik bir bakış açısına ve değerlendirmeye ihtiyaç var. Milli Takım deneme tahtası şu anda. Bunun hesabı verilmeli.

8
"BU TAM BİR REZALET"

LEVENT TÜZEMEN: Türk Milli Takımı'nın Faroe Adaları'na kaybetmesi tam bir rezalet. Hamit Altıntop'a sormak lazım, Kuntz gerçekten bir Alman mı? Bu ülkeye Derwall, Feldkamp ve Daum geldi, üçü de çalıştırdıkları takımlara bir ekol getirdi ve şampiyonluk yaşadı. Alman denilen Kuntz'un Milli Takım'a gözle görülür kazandırdığı bir oyun planı yok. Oyuncu seçimlerini yapboz şekilde belirliyor, oyuncular sahada 'saldım çayıra mevlam kayıra' felsefesiyle oynuyor. Faroe rezaletinden sonra Kuntz ile yola devam etmek Altıntop adına doğru olabilir ama Türk insanının duygularını da gözden geçirmesi gerekir. Hamit Altıntop'un masaya yumruk vurarak öfkeli tavır takınması bir TFF yöneticisine hiç mi hiç yakışmadı.

Sporx Anasayfasına Dön