Sporx Logo
  Takımım Reklam kral oran Kral Oran   Puan Durumu   Haberler   Canlı Skorlar
Geri
İleri
Osman Zeki Korkmaz: 'Bizde tutku ve dinamizm var'

Osman Zeki Korkmaz: "Bizde tutku ve dinamizm var"

Süper Lig hasretine 17 yıl sonra son veren İstanbulspor'da teknik direktör Osman Zeki Korkmaz, Hürriyet'e özel bir röportaj verdi.İşte genç teknik adamın röportajından öne çıkanlar:

"OYUNCULAR EZBERDEN SIYRILMALI"

Oyun felsefeniz nedir? Futbolculardan sahada öncelikle neleri yapmalarını istiyorsunuz?

"Sayısal üstünlük, topu kaybettiğinde en kısa zamanda geri kazanmak için baskı yap ve topa sahipken ezberlerden sıyrıl ve seçenek oluştur. Sahada numaralar vardır. Bizim için ve her numaranın öncelikli rolü bellidir. Sahada neredeyiz ve o bölgede nasıl davranacağız. Aslında bunu anlatmak çok uzun sürer ama özetle bizim çalıştığımız takımları izleyenler dinamizm ve tutkuyu görebilirler."

"İNGİLİZCE VE İSPANYOLCA BİLİYORUM"

Teknik direktörlükteki hedefiniz ne? Eğer Avrupa ise bu konuda özel bir çalışmanız var mı?--Haber reklamdan sonra devam ediyor--
"Bu sezon yaptıklarımızı ülkemizde en üst seviyede yapmak ve ileride tabii ki futbolumuzu Avrupa'da temsil etmek istiyorum. İngilizce ve İspanyolca konuşulan ülkelerde rahatlıkla takım çalıştırabilirim çünkü bu iki dili de iyi biliyorum. Bildiğim dillere yenilerini de eklemek istiyorum. Sadece profesyonel anlamda değil kişisel bir hobi benim için dil öğrenmek. Matematikle aram hiç iyi değildir ancak sosyal becerilerim fena değildir"

"BÜTÇEMİZ DEĞİL, BİZ İDDİALIYIZ"

Kulübünüzün mütevazı bir bütçesi olduğunu biliyoruz. Bu bütçelerle takımı Süper Lig'de tutmak mümkün olabilir mi?

"Spor Toto 1. Lig de yaptığımız işe bakılırsa ortalama bütçelerin altında yakalanan bir başarıya ulaştığımız görünüyor. Evet Süper Lig için bizim bütçemiz iddialı değil belki ama diğer bütçeler de rasyonel değil. Ederinin çok üzerinde maliyetler söz konusu. Burada önemli olan konu, takım mühendisliği ve beklentiler.. Biz takım içi dengeleri bozmadan gelişime açık oyuncular bulacağız ve yine keyif veren bir oyun kültürü oluşturacağız. Varacağımız yer değil yolculuğun kendisi keyifli."

"İDMANI DRONE'LA ÇEKİP CANLI YORUMLUYORUZ"

Türkiye'de antrenmanları drone ile çekip, anında canlı olarak yorumlayan ilk takımsınız...

"Evet antrenman esnasında geri bildirim vermek bir ilk ülkemizde. Antrenörün düşündüğünü sahada uygulatması ve takımın buna adapte olması adına etkili bir yöntem olduğunu gördük."

EZBERLERDEN SIYRILMIŞ BİR EKİBİN BAŞARISI

"Bir sır mı bilmiyorum ama hep beraber elde edilen bir başarı, sır olamaz herhalde. Ön yargılardan ve ezberlerden sıyrılmış, samimi bir ekip çalışması diyebilirim. Ön kabul yok değiştirmek ve geliştirmek için mücadele var."

Daha önce Kartal, Samsun, Bolu, Eskişehir, Gaziantep, Ankaragücü, Rizespor ve Konyaspor'da yardımcı antrenörlük yapan Zeki Osman Korkmaz, Ağustos 2021'de ilk teknik direktörlük deneyimini yaşadığı İstanbulspor'da takımı.Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön