Uçak bileti fiyatları fırladı, İngilizler patladı!

Uçak bileti fiyatları fırladı, İngilizler patladı!

09.05.2019
Liverpool ile Tottenham'ın Madrid'deki Wanda Metropolitano'da oynayacağı UEFA Şampiyonlar Ligi maçı öncesi havayolu şirketlerinin fiyatları 7 kat artırması İngiliz toplumunun gündemi haline geldi.

30 bin İngiliz taraftarın maç için 1 Haziran'da oynanacak final için 1 gün öncesi ve aynı gün Madrid'e gideceği tahmin edilirken, havayolu şirketleri ise direkt uçuşların fiyatlarını artırdı. Liverpool'dan Madrid'e direkt uçuşlar, final önces 100-150 pound civarında değişirken maç tarihlerinde sadece tek yönlü gidiş bileti 750 pound'a (6.000 TL) yükseldi.

Liverpool Valisi Steve Rotheram, bilet fiyatlarının böyle yükselmesini, "Tamamen utanç verici! Fiyatlar bir anda 7 kat artmış. Futbol taraftarlarının tutkusundan faydalanıyorlar." dedi.

Uçak bilet fiyatlarının listelendiği Skyscanner sitesinde Liverpool'un 3. golü sonrası İngiltere'den Madrid'e uçak bileti arayışlarının 30 kat arttığı öğrenildi.

İngilizler'in arabayla gitme planları yaptığı, bazı kişilerin ise direkt Madrid yerine Fransa, İtalya veya Almanya'dan Madrid'e gidecek şekilde bilet aldığı ve bu şekilde maliyeti 7 kat tasarruf sağladığı öğrenildi.

BBC'de yer alan haberde ise sadece maç günü Madrid'e gidip geri dönecek bir taraftarın 2.000 pound (16. 172 TL) civarında bir maliyetinin olacağı detayı verildi.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Kaynak: Sporx.com dış haberler
 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok