Azerbaycan'dan Mkhitaryan'a cevap: 'Utanç verici!'

Azerbaycan'dan Mkhitaryan'a cevap: "Utanç verici!"

22.05.2019
Azerbaycan Futbol Federasyonu, Arsenal'in Ermeni futbolcusu Henrikh Mkhitaryan'ın UEFA Avrupa Ligi finali için Bakü'ye gelmeme kararı alması sonrası açıklama yaptı.

Azerbaycan Futbol Federasyonu AFFA'dan yapılan açıklamada, "Arsenal'den yapılan açıklama sonrası hayal kırıklığı yaşadık. Arsenal, Mkhitaryan ve ailesi tarafından herhangi bir dayanağı olmayan bu karar alınmıştır. Şunu hatırlatıyoruz ki, bu karar kişisel sebeplerle alınmıştır. Azeraycan, Bay Mkhitaryan'ın kişisel güvenliğini garanti etmiş ve bunu da UEFA'ya sunmuştur." denildi.

"Azerbaycan tüm bu garantileri verdikten sonra alınan bu kararın herhangi bir açıklaması yoktur." denilirken, "Geride bıraktığımız uzun yıllar içerisinde birçok Ermeni sporcu, uluslararası yarışmalar için Azerbaycan'a gelmiş ve hiçbir sorun yaşamamıştır. Sonuç olarak, bu büyük maça gölge düşüremeyecek bu karar utanç vericidir. Ülkemize gelecek her kulübü büyük bir sıcaklıkla karşılayacağız." sözleri vurgulandı.

AZERBAYCAN - ERMENİSTAN SORUNU NEDİR?

1994'ten bu yana Ermenistan, Azerbaycan'ın toprağı olan Dağlık Karabağ bölgesini işgal etmiş durumda. Ermeni yerel çeteler, Karabağ'da yaşayan 30 binden fazla sivil Azeri'yi öldürdü ve 1 milyondan fazla insanın evlerinden ayrılmasına neden oldu.

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Kaynak: Sporx.com dış haberler
 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok