Chelsea ve Arsenal finalde ama uçuş yok!

Chelsea ve Arsenal finalde ama uçuş yok!

10.05.2019
UEFA Avrupa Ligi'nde İspanyol temsilcisi Valencia'yı eleyen Arsenal ve Alman ekibi Eintracht Frankfurt'u eleyen Chelsea dev finalde 29 Mayıs Çarşamba günü Bakü Olimpiyat Stadyumu'nda karşı karşıya gelecekler.

İki İngiliz devi Chelsea ve Arsenal arasında oynanacak final içi taraftarları bir sürpriz bekliyor; o hafta Londra'dan finali oynanacağı Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye direk uçuş yok. İngiliz taraftarları Bakü'ye yapılacak seyahat için İstanbul veya Kiev aktarmalı olarak 10 saati bulan bir uçak yolculuğu bekliyor olacak. İngiliz taraftarlar direk uçmak isterlerse eğer finalin oynanacağı tarihten 1 hafta önce Bakü'de olmaları gerekiyor.

ARABAYLA 56 SAAT, TREN YOLUYLA 4 GÜN!

İngiliz tarafatarlar eğer Londra'dan Bakü'ye kendi araçlarıyla gitmeye kalkarlarsa en az 56 saat boyunca araç sürmelerei gerekecek. Takımlarını desteklemek isteyen taraftarlar eğer diğer bir alternatif olan demiryolunu kullanmak isterlerse yaklaşık 4 günü bulacak 51 saatlik bir tren yolculuğu yapmak zorunda kalacaklar. Ayrıca İngiliz taraftarların Azerbaycan'a girebilmek için de vize almaları gerktiği de açıklandı.

İki ekibin stadyumları arasındaki mesafa 12.8 KM'lik bir mesafedeyken kuş uçumu 3949 KM'lik uzaklıktaki Bakü'de karşılaşacak olmaları da finaldeki ilginç noktalardan biri oldu.

 

Sporx mobil uygulamasıyla spor haberlerine herkesten önce ulaşmak için tıklayın
Kaynak: Sporx.com dış haberler
 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Diğer haberleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok