Beşiktaş, 2019-2020 sezonunda SİL baştan!

24
Bonservise kısıtlı bütçe

Teknik direktör Şenol Güneş’in yönetiminde üst üste 2 şampiyonluğun yaşanmasının ardından futbol şubesine büyük yatırım yapan yönetim, son 2 sezonda peş peşe gelen beklenmeyen sonuçların ardından ekonomik olarak zor duruma düşmüştü. İlk olarak transferde yeni bir politika belirleyen yönetim, bu dönemden itibaren oyuncu bonservislerine 3 milyon Euro’dan fazla bir ödeme yapmama kararı aldı.

23
İmza parasına sınırlama

Son dönemde bonservisi elinde bulunan futbolculara yönelen Siyah-Beyazlılar, boşta oyunculardan imza parası talepleriyle karşılaşmıştı. Bundan dolayı kasasından imza parası için ödeme çıkan Beşiktaş Yönetimi, yeni ekonomik plan çerçevesinde bu konuda da kısıtlamaya gidecek. Yönetimin imza parası konusunda da üst limitini 1 milyon Euro olarak belirlediği ifade edildi.

22
Bütçede yarı yarıya düşüş

Beşiktaş Yönetimi, mali tedbirler çerçevesinde en önemli çalışmasını futbol takımının bütçesi için yapacak. 67 milyon Euro’luk takım bütçesinin yüzde 50 oranında düşürülmesi hedefleniyor. Bu doğrultuda birçok isme maaş güncellemesi yapılması düşünülüyor.

Diğer resimleri görmek için aşağıya kaydırın.
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok