Dursun Özbek: "Ben Ali Koç ile görüşmek istemedim"
TÜZEMEN, ÖZBEK GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI
Sabah yazarı Levent Tüzemen, gazetesindeki köşesinde Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki gerginliği değerlendirdi. Tüzemen yazısında, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve Eyüpspor Başkanı Murat Özkaya ile yaptığı görüşmeleri de aktardı.
![TÜZEMEN, ÖZBEK GÖRÜŞMESİNİ ANLATTI](https://cdn.sporx.com/img/2024/03/15/dursun_ozbek_ben_477bc_v.jpg)
"ORTAK DOSTUMUZ İSTEDİ, BEN DEĞİL"
"Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'i aradım ve kendisine Ali Koç'un "Ortak dostumuz aracılığı ile görüşme talebinde bulundu" sözünün doğruluğunu sordum… Sayın Özbek, bu olayın 5 ay önce yaşandığını ve kendisinin asla ortak dosta "Ali Koç ile beni bir araya getir" teklifinde bulunmadığını söyledi. Hatta başkan Özbek, "Ortak dostumuz buluşmayı kendisi teklif etti ve Ali Koç ile yapılacak görüşmenin kendi evinde yapılmasını önerdi. Ortak dost, 'Bizim evde buluşuruz, yemek yer sohbet ederiz' dedi. Ama bir daha altını çiziyorum, Ali Koç ile bir araya gelmek konusunda benim ortak dosta teklifim olmadı." "Ben bu dostu tanıyor muyum başkan?" diye sordum. Dursun Beyden "Sen çok iyi tanırsın ama ismini vermek istemiyorum" yanıtını aldım."
![\](https://cdn.sporx.com/img/2024/03/15/dursun_ozbek_ben_c7206_v.jpg)
GALATASARAY'DA BAŞKAN ATANMAZ
Türk futbolunda bir beka sorunu yoktur, Ali Koç'un Galatasaray nefreti vardır. Bir örnek vereyim… Tarih: 11 Mayıs 2019… Galatasaray , şampiyonluk yarışında Başakşehir ile çekişiyor ve Rize ile deplasmandaki maçı 3-2 kazanıyor. Verilen penaltı tartışılıyor, Rize Başkanı Hasan Kartal, "Silahım olsaydı hakemi vururdum" diyor. O Başkan daha sonra Vedat Muriç'i Galatasaray 'a vermiyor ve "Fenerbahçe'ye gitmezsen seni PAF takımına yollarım 1 sene orda oynarsın" diyor. Muriç de F.Bahçe'ye ağlaya ağlaya gidiyor. Vedat'ın gidişini bana Abdurrahim Albayrak ve Tahir Kıran beyler, Şükrü Hanedar'ın babasının cenazesinde anlattı. Maçtan sonra, Ali Koç "Rize'de yaşananlar sözün bittiği yer" diyerek yeri göğü inletiyor... Oysa Fenerbahçe, Galatasaray ile yarışın içinde bile değil. Sezonu F.Bahçe 6. sırada ve şampiyon Galatasaray 'ın 23 puan gerisinde bitiriyor. Ali Bey'in amacı üzüm yemek değil, Galatasaray 'ı dövmek! Aslında bu söyleme bakınca Sayın Koç'un Galatasaray 'la ilgili nefret fitilini Rize maçı sonrası yaktığını çok net görüyoruz.
![GALATASARAY'DA BAŞKAN ATANMAZ](https://cdn.sporx.com/img/2024/03/15/dursun_ozbek_ben_71429_v.jpg)