Geri
İleri
Naz Aydemir Akyol: 'Sahaya yüreğimizi koyduk'

Naz Aydemir Akyol: "Sahaya yüreğimizi koyduk"

04.09.2019
2019 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası'nda Hollanda'yı 3-0 yenen Filenin Sultanları yarı finale yükseldi.Milli voleybolcu Naz Aydemir Akyol, 3-0'lık Hollanda galibiyetini TRT Spor'a şöyle yorumladı;

"Kağıt üstünde Hollanda'nın üstün olduğunu söylemiştik ama sahaya yüreğini koyan taraf 12 bin seyirciyle bizdik. İlk sette onlar serviste çok hata yaptılar, biraz da gerdindiler. Kusursuza yakın oynadık. Önümüzde iki final var. Bu saatten sonra iki tane final oynayacağız boynumuza madalya takmak için. Bizim oyunumuz çok önemli"
KAPTANDAN AÇIKLAMA

2019 Avrupa Voleybol Şampiyonası çeyrek finalinde Hollanda'yı 3-0 yenen A Milli Takım'ın kaptanı Eda Erdem Dündar, "Amacımız madalya kazanmak. İnşallah bunu başaracağız." dedi.

Yarı finale yükselen ay-yıldızlı ekibin kaptanı Eda, Hollanda maçının ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ankara seyircisine destekleri için teşekkür etti.

Hollanda'nın çeyrek finale set dahi kaybetmeden geldiğine işaret eden Eda, "Onlara saygı duyarak maça başladık. Ama takım olarak bu maça inandık ve herkes işini çok iyi yaptı. Sabırla oynadık, bunun sonucunda da 3-0'lık net skorla adımızı yarı finale yazdırdık." diye konuştu. 

Eda, ev sahibi avantajına dikkati çekerek, "Evimizde oynuyoruz. Bu turnuvada madalya için savaşıyoruz. Amacımız madalya kazanmak. İnşallah bunu başaracağız. Tüm takım arkadaşlarımı kutluyorum." ifadelerini kullandı. Haber; Sporx.com
 SON HABERLER İÇİN AŞAĞI KAYDIRIN
Sporx Anasayfasına Dön yukarı ok